
Z inicjatywy Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo powstał w Pleszewie (woj. wielkopolskie) Ośrodek Szkolenia Medycznych Ratowników Drogowych.
Celem Ośrodka jest podnoszenie wiedzy i umiejętności praktycznych udzielania pomocy medycznej poszkodowanym w wypadkach drogowych, a także utrwalania posiadanej już wiedzy (zgodnie z urzędowymi wymogami).
Szkolenia organizowane są dla różnych grup zawodowych uczestniczących w akcjach ratowniczych, m.in. dla strażaków z Ochotniczych i Państwowych jednostek Straży Pożarnej, które to jednostki bardzo często są pierwsze na miejscu wypadku. Udział w szkoleniach mogą brać również inne grupy zawodowe uczestniczące w akcjach ratowniczych, m.in. pracownicy jednostek policji oraz wszelkiego rodzaju zakładów i instytucji, w których istnieje ryzyko wystąpienia zagrożenia życia i potrzeba podejmowania szybkich działań, grup młodzieżowych itp.