System Blind Spot ułatwia wyjazd tyłem z miejsca parkingowego

systemy asystujące

Blind Spot to system asystujący, który pomaga wyjechać tyłem z miejsca usytuowanego prostopadle do jezdni i tym samym uniknąć kolizji z nadjeżdżającymi pojazdami. System ten wykrywa obecność pojazdów w „martwym polu”, a w razie niebezpieczeństwa potrafi zahamować samochód.

Konstrukcja Blind Spot opiera się na czujnikach, które monitorują obszar za pojazdem i obok niego, rozpoznając (w ramach swoich możliwości) obiekty znajdujące się w odległości do 20 metrów. System ostrzega kierowcę, jeśli jakiś obiekt pojawi się w jego polu widzenia, w lusterku zewnętrznym zapala się wtedy dioda LED. Blind Spot jest przydatny nie tylko podczas wyjazdu z miejsca parkowania, ale też w trakcie jazdy, by dostrzegać inne samochody np przy próbie zmiany pasa ruchu.

Blind Spot działa również z innym systemem asystującym – Lane Assist, który w odpowiedzi na niebezpieczne sytuacje lekko porusza kierownicą we właściwym kierunku i wywołuje jej drgania, dzięki czemu kierowca dostaje wyraźne ostrzeżenie przed kolizją. Kierowca wybierając wskazany kierunek jazdy przerywa działanie systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *