Toyota i jej technologia bezpieczeństwa Cooperative ITS

systemy asystujące

Podczas Światowego Kongresu ITS w Montrealu Toyota przedstawi swoją nową technologię bezpieczeństwa „Cooperative ITS”, która ma na celu stworzenie mobilnej sieci internetowej dla samochodów i infrastruktury drogowej.

Intelligent Transportation System (ITS) to idea, która ma służyć bezpieczeństwu transportu miejskiego, by można było skuteczniej zapobiegać kolizjom. System ma mieć za zadanie gromadzenie informacji o położeniu i prędkości pojazdów, a następnie informowanie uczestników ruchu o zagrożeniach. Zapewnić ma to automatyczna wymiana informacji między samochodami przez mobilną łączność.

Prezentowany system Toyoty składa się z układu zapobiegania kolizjom podczas skrętu w lewo, który uniemożliwia wjechanie na drogę, jeśli nadjeżdża nią inny pojazd, a także układu zapobiegającemu wjechaniu na skrzyżowanie, jeśli grozi to zderzeniem z innym samochodem. Toyota jako pierwszy producent samochodów zaczęła wyposażać swoje wybrane, dostępne na japońskim rynku modele, w urządzenia ITS Connect. Tym sposobem w niektórych japońskich aglomeracjach system ten może już funkcjonować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *