System Blind Spot ułatwia wyjazd tyłem z miejsca parkingowego

systemy asystujące

Blind Spot to system asystujący, który pomaga wyjechać tyłem z miejsca usytuowanego prostopadle do jezdni i tym samym uniknąć kolizji z nadjeżdżającymi pojazdami. System ten wykrywa obecność pojazdów w „martwym polu”, a w razie niebezpieczeństwa potrafi zahamować samochód.

Konstrukcja Blind Spot opiera się na czujnikach, które monitorują obszar za pojazdem i obok niego, rozpoznając (w ramach swoich możliwości) obiekty znajdujące się w odległości do 20 metrów. System ostrzega kierowcę, jeśli jakiś obiekt pojawi się w jego polu widzenia, w lusterku zewnętrznym zapala się wtedy dioda LED. Blind Spot jest przydatny nie tylko podczas wyjazdu z miejsca parkowania, ale też w trakcie jazdy, by dostrzegać inne samochody np przy próbie zmiany pasa ruchu.

Blind Spot działa również z innym systemem asystującym – Lane Assist, który w odpowiedzi na niebezpieczne sytuacje lekko porusza kierownicą we właściwym kierunku i wywołuje jej drgania, dzięki czemu kierowca dostaje wyraźne ostrzeżenie przed kolizją. Kierowca wybierając wskazany kierunek jazdy przerywa działanie systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *