Systemy Area View i Rear View pomagają widzieć więcej

systemy asystujące

Systemy Area View i Rear View mają za zadanie dostarczyć informacji o otoczeniu samochodu, aby można było w bezpieczny sposób zaparkować go w każdym, nawet najbardziej wymagającym terenie.

Area View tworzą cztery kamery, jedna zamontowana z tyłu auta, po jednej w lusterkach zewnętrznych i jedna z przodu w osłonie chłodnicy. Ich zadaniem jest rejestrowanie obrazu otoczenia samochodu i wyświetlanie go na ekranie, który mieści się na tablicy rozdzielczej. Kamery są niewidoczne z zewnątrz, pozwalają prowadzić obserwacje w zakresie 190 stopni. System jest w stanie dostrzec to, co znajduje się w tzw martwym polu widzenia lusterek, by następnie z odpowiednim wyprzedzeniem poinformować kierowcę o pojawiającym się obiekcie. Jest to spore ułatwienie podczas wjeżdżania na posesję, do garażu czy na wąskie miejsca parkingowe.

Rear View jest odpowiedzialny za to co dzieje się za samochodem, wskazuje czy droga za nim jest wolna. System uruchamia się automatycznie, po włączeniu wstecznego biegu. Na ekranie monitora pojawiają się wówczas wirtualne linie, które zależnie od stopnia skrętu kierownicy, wskazują pożądany kierunek ruchu. Tylna kamera jest niezwykle przydatna, gdy kierowca chce podpiąć do samochodu przyczepę i stara się do niej blisko podjechać tyłem. System wówczas nakłada na obraz przyczepy wirtualne linie i prowadzi kierowcę precyzyjnie do zaczepu przyczepy. Dzięki temu systemowi dokładne sterowanie samochodem i omijanie przeszkód podczas jazdy na wstecznym biegu staje się dziecinnie proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *