Lexus LS+ Concept z technologią zautomatyzowanego prowadzenia

badania systemy asystujące

Lexus zapowiada wizję świata bez wypadków drogowych, a wszystko z pomocą zaawansowanym technologiom zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów.

Najnowszy prototyp LS+ Concept prezentuje przyszły wygląd i możliwości flagowego sedana LS. Jego awangardowa, a jednocześnie wysmakowana stylistyka, a także technologie zautomatyzowanego prowadzenia, których wprowadzenie planowane jest na rok 2020, wskazują kierunek, w którym zamierza iść Lexus.

Przedstawiona w koncepcyjnym LS+ technologia „Highway Teammate”, która ma zostać wdrożona w roku 2020, umożliwiać będzie automatyczne prowadzenie od wjazdu na autostradę do jej opuszczenia. Zawarte w niej mechanizmy rozpoznawania obiektów, oceny sytuacji i sterowania systemami pokładowymi w odpowiedzi na warunki ruchowe już w tej chwili umożliwiają automatyczne włączanie się do ruchu, zmiany pasów ruchu i opuszczenie autostrady, jak również utrzymanie pasa ruchu i odpowiednich odległości między pojazdami na drogach szybkiego ruchu.

LS+ Concept będzie miał możliwość komunikowania się z centrum danych w celu aktualizacji oprogramowania systemowego, aby dodawać nowe funkcje. Mechanizmy sztucznej inteligencji będą uczyć się z wykorzystaniem systemów big data, które obejmują informacje o drogach i ich otoczeniu, zwiększając możliwości zautomatyzowanego prowadzenia. Samochód rozwijający się wraz ze swymi użytkownikami, reprezentuje nową erę w dziejach motoryzacji, w której właścicieli łączy z nim stosunek emocjonalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *